V Krabičce se momentálně skrývá upřímná lhářka s nesplnitelnými sny zavřenými v krabičce z kartonu. Neschopná žít, neschopná umřít. Neschopná zůstat na jednom místě příliš dlouho. Nesnažte se ji poznat, přišli byste o iluze. Mohli byste ji poznat takovou, jaká je v tom nejzazším skrytém koutku duše a to je něco, co by nechtěla ani ona, ani vy sami.

Styly.

1. června 2014 v 11:18 | Ta z Krabičky |  Načrtnuto v příšeří.
Kreslím. Ve škole, při hodině. Nic jiného se ani dělat nedá. Nejsem v tom moc dobrá, ale to ani v poslouchání ne. Nekreslím moc, někdy jen tak sedím a přemýšlím, co nakreslit. A pak zazvoní a já balím blok a s nepřítomným výrazem se ubírám na další hodinu. Mám dojem, že mým velkým problémem je ten neexistující styl, který by měl být umělci jakousi značkou. A i když ne umělci, tak alespoň patlálkovi. Bez stylu to nejde.


Jenže, věřte nevěřte, já ten svůj stále ještě nenašla. Je to trošku patetické, ale je to tak.. Poslední dobou se bavím tím, že obhlížím internet, plížím se kolem a zkoumám různé techniky a skutečnosti. Různé styly, které už patří někomu jinému a které bych si přesto ráda osvojila. Protože vlastní styl nemám. Nevím proč, nejde to. Moje postavy jsou vlastně všechny cizí. Je to děs, ale nemám, co proti tomu udělat.

Poslední dobou si nesmírně užívám brouzdání jinou krabičkou v blogových vodách. Přestože už slouží jen jako archiv, beznosý styl, kresbičky od samých počátků, je to všechno nesmírně sympatické. A nesnižuje to sebevědomí, narozdíl od vypracovaných obrázků ze šuplíku... Tím nemyslím, že by byly jakkoli horší, to ne.. Jen je v nich cosi známého, cosi blízkého.. Co člověku zabraňuje v tom, pouze je vidět, protože ve skutečnosti je mnohem zajímavější je cítit. Zkusit najít to něco na nich, co vás přinutí se pousmát, co vám naopak na chvíli zmrazí úsměv na tváři. Mám to tam ráda.

A právě proto jsem ve škole, bez předlohy nebo čehokoliv, prostě zkoušela napodobit tenhle styl. Není to přesná kopie, jen můj pokus. Píšu to sem, poněvadž si původní styl nijak nenárokuji, naopak bych na něj ráda poukázala. Na něj a na LuciiT alias Krabičku, u které jsem jej poprvé zahlédla. Ráda bych si jednoho dne našla ten svůj.

( Větší verze se dá rozkliknout tu. )

Vím, že to vypadá jako ubohá napodobenina, ale... byl dějepis, nedalo se nic dělat. A pro ty, co se dokodrcali až na konec článku mám jedno Mumino. Mumino je postava z knihy Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy od T. Burtona, ale radím vám, nehledejte tu moc podobnosti. Mé Mumino mělo mnohem šťastnější život a nepotkalo ho ani zdaleka tolik útrap jako to Burtonovo. Na Burtonův styl prostě nikdo nemá!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enny Enny | Web | 6. června 2014 v 20:05 | Reagovat

Mumino je úžasné!
Chci moc poděkovat za komentář k povídce! :) 6 let, až mě trochu děsí, jak ten čas utekl. A děkuji za přimhouření očka, přiznám se, že si nejsem jistá, jestli bych já sama dokázala tu povídku přečíst od začátku, aniž bych neměla tik v oku. Nebo možná v obou...

2 meluzína meluzína | 11. června 2014 v 20:29 | Reagovat

Byla jsem tu. Pomatená meluzína z hradu stínů. Obrázky s emi líbí, nejvíc to mumino a třetí beznoska, která mi připomněla Legendu o Mulan. Jsem ráda, že kreslíš. Člověk něoc dělat musí. A vzít do ruky tužku a papír je prima. S hledáním stylu a jeho nenalézáním se vůbec nemusíš trápit - potkalo a potkává to spoustu lidí v nejrůznějších oblastech života a tvorby, meluzína není výjimkou. Ale jestli budeš zkoušet různé styly, které Tě osloví, třeba ten svůj vlastní časem najdeš. A je jedno, zda inspirací u jiného či spojením různých stylů dohromady. Možná, že někdy je naším stylem právě to, že žádný nemáme. Od každého trochu. Světoběžníci umění...to taky nemusí být špatné. :-) Hlavně nepřestávej tvořit.

3 Ta z Krabičky Ta z Krabičky | Web | 14. července 2014 v 10:20 | Reagovat

[1]:; Díky! - 6 let je děsivá doba vzhledem k tomu, že já sama jsem ten typ člověka, co se mu nelíbí vlastní práce po uplynutí 20 minut! :D

[2]:; Děkuji za komentář, vážně.. Mrzí mě, že se nedokážu rozepsat, reagovat dlouze a plynule. Stejně děkuji, za to povzbuzení, za ta slova. Tvoření mi dřív dost pomáhalo, nerada bych o ně přišla.

4 Eliz Eliz | Web | 22. října 2014 v 16:33 | Reagovat

Kreslíš bezpochyby krásně! A Mumino... Vážně nádhera :)

5 saffery saffery | Web | 9. září 2016 v 8:30 | Reagovat

smspujcka bez registračního poplatku 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama