V Krabičce se momentálně skrývá upřímná lhářka s nesplnitelnými sny zavřenými v krabičce z kartonu. Neschopná žít, neschopná umřít. Neschopná zůstat na jednom místě příliš dlouho. Nesnažte se ji poznat, přišli byste o iluze. Mohli byste ji poznat takovou, jaká je v tom nejzazším skrytém koutku duše a to je něco, co by nechtěla ani ona, ani vy sami.

Komentáře

1 Alicien Alicien | E-mail | Web | 11. července 2014 v 23:31 | Reagovat

To je... nádherná báseň. Každý určite túžil dostať dopis do Hogwarts, ale len malá skupina ľudí, že by boli len zrnko piesku.
Trošku mi vadí, že si povedala, že Mrzimor nie je povestný. Síce mám najradšej Zmijozel a Havraspár, ale Mrzimor by mal byť oveľa viac vnímaný, než v skutočnosti je. Predsa len... je to najpriateľskejšia koľaj :D

2 Ta z Krabičky Ta z Krabičky | Web | 14. července 2014 v 10:15 | Reagovat

[1]:; Hádám, že to je ten důvod, proč mám tak ráda dobu Pobertů. Pobertové měli svá dramata a romance, první kouzelnickou válku, ano, ale oproti Harrymu se jejich školní docházka dá představit jako relativně 'normální'. Dá se do ní zapadnout, aniž byste se museli podílet na něčem víc, k čemuž většinou tíhne většina fanfiction z Harryho doby.
Jinak, k tomu Mrzimoru... Miluju Mrzimor, sama jsem tak trochu Ravenpuff a na tu žlutočernou kombinaci v sobě nedám dopustit. Šlo jen o tak trochu zdůraznění toho, že na té oné bezejmenné vlastně nezáleží. Ne proto, že bych si o Mrzimoru nemyslela nic zvláštního, ale spíš proto, že to byl právě on, který byl v knížkách nejvíc opomíjený. Dává to prostor pro příběhy, které zůstaly nevypovězené, skryté ve společence nedaleko bradavické kuchyně, která nám jako jediná ze čtyř zůstala v knížkách skrytá.
Má nejlepší kamarádka je Mrzimor a sama mám ráda koncept toho, jak si všichni vybírají, jen Mrzimor rád přijme s otevřenou náručí každého. :)

3 Alicien Alicien | E-mail | Web | 14. července 2014 v 20:16 | Reagovat

[2]: Musím sa priznať, že k Nebelvíru cítim nesympatie. A to len kvôli tomu, že bol tak strašne "super" a "cool" v knihe. Len Nebelvír mohol byť čestný, silný, nebojácny... Ja si so zaraďovaním v knihách nie som tak istá. Príklad, ktorý mi stále nedá spať je Hermiona. Jej hlavná charakteristika by som povedala, že je inteligencia. Ale nie je práve to znak Havraspáru? Rovnako ako... Ron sa všetkého bál. Tak prečo Nebelvír? Ja si nie som istá. Na jednu stranu chápem, že autorka chcela spraviť hrdinov rôznych charakteristík, aby sa v tom našli viacerí, ale... prečo potom ich nedala i do iných koľají, aby sa ukázalo, že naozaj nezáleží ani na nej? Aby sa skrátka ukázalo, že aj ostatné koľaje sú dôležité, napriek tomu, že to tak nevypadá? Spravila zo Slizolinu tú najhoršiu - možno preto ma to k nej ťahá. A taktiež kvôli Severusovi.
Ja viem, že odpovede nemáš, len som sa chcela podeliť s mojou myšlienkou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.