V Krabičce se momentálně skrývá upřímná lhářka s nesplnitelnými sny zavřenými v krabičce z kartonu. Neschopná žít, neschopná umřít. Neschopná zůstat na jednom místě příliš dlouho. Nesnažte se ji poznat, přišli byste o iluze. Mohli byste ji poznat takovou, jaká je v tom nejzazším skrytém koutku duše a to je něco, co by nechtěla ani ona, ani vy sami.

Jen tak.

20. dubna 2014 v 16:38 | Ta z Krabičky |  Sepsáno ve chvílích světla.
Jedná se o něco, s čím jsem měla poslední dobou obrovský problém. Vážně, obrovský. Nedokážu nic napsat. Už dvakrát jsem si tu otevřela článek, co měl být na téma Knihomolství. Téma mě blízké, na které bych měla být schopná něco napsat. Téma, o kterém jsem doufala, že by mohlo probudit to něco ve mně. Ale nic se nestalo, a nic se stále neděje. Mám problém, tak trochu. S motivací. Dělám, co musím. Ale nic navíc. Nečtu, nemám na to náladu. Nepíšu, nekreslím, nečmárám, nic. Přežívám, trmácím se dál, ačkoliv už nevím proč.Vlastně ano, tuším. Nechci zklamat ostatní. Rodiče, těch pár kamarádek co mám, Julii. Člověk ale jenom těžko může žít život pro ostatní. Myslím tím, že je to něco, co zní nanejvíš nesobecky a tak nějak... mile. Ale doopravdy to nefunguje. Protože já pro ně vážně nic nedělám. Já pro ně jenom žiju. Asi teď nedávám smysl.. Jde o to, že kdybych měla na výběr, kdybych mohla prostě.. nežít a věděla bych, že jim to bude jedno, že jim to neublíží, asi bych to udělala. Nebo to si alespoň říkám. Jsem ale šílený zbabělec. V tom je asi moje štěstí. Stejně si myslím, že kdybych měla to své staré známé reset tlačítko, o kterém jsem už dlouhou dobu uvažovala, zmáčkla bych ho, než bych si stihla cokoliv rozmyslet. Ale reset tlačítka nejsou, ne pro lidi, ne pro lidské životy. Díky bohu.

Říkala jsem si, jaké by to bylo ohromné, kdyby ve světě existovala technologie, která by člověku vzala život. Technologie složitá, ale bezpečná. Vpravila by do sebe život ve formě zářivé koule, vsála by životní energii kohokoliv, kdo by už nechtěl žít. A pak by ji mohla předat dál. Nemocným lidem, lidem, kteří dostali méně času, než by sami chtěli. Není to škoda, kolik životů je ztraceno bez návratu? Připadám si zle, už kvůli tomu, že neuvažuju ani tak o tom, jak pomoci oněm sebevrahům, jak jim ukázat cestu, jak jim ukázat, pro co žít. Asi proto, že si dokážu představit, jak člověku asi je, když posté slyší, že všechno bude v pořádku, a on ví, že bude... Na chvíli. Jenže pak do toho stejně spadne znova. A nezáleží na tom, jak dlouho která fáze trvá, ony se střídají.

Je to trošku jako onen jednofázový psychologický test se sklenicí.. Podívejte se; je poloprázdná nebo poloplná? Je život linie dobrých chvil protnutá špatnými momenty nebo se jedná spíš o jednu dlouhou tragédii, sem tam prosvětlenou nečím dobrým?

Neumím utěšovat ostatní, protože netuším, jak bych mohla. Lžu. A vím, že to nepomáhá. Moje kamarádka se před dvěma týdny psychicky zhroutila. A já se jí snažila pomoct. Seděla jsem v jejím pokoji do setmění a poslouchala jsem ji, všechno, co říkala. A všechno bylo v pořádku... Než se mě zeptala na můj názor, můj pohled na věc. Vždyť já žádný nemám.. A tak jsem ze sebe vysypala hromadu keců a bylo mi jasné, že ona ví, že kecy to jsou. Nedokázala jsem říct nic pořádného. Panebože, vždyť já ji ani neobjala... Já, jsem docela na nic, v těchhle kamarádských věcech. Vím to o sobě a mrzí mě to, moc. Je mi líto, když se komukoliv cokoli děje. Je mi to líto, ale nevím, jak pomoct. Chci pomoct, já vážně chci.. ale nejde to. A to vede jen k troše víc sebenenávisti.

Sebenenávisti, zatímco bych měla přemýšlet nad tím, jak pomáhat ostatním. Jsem sobec. Nic mi není. Jsem poměrně zdravá, mám oba rodiče, máme dost peněz, ve škole se mi daří celkem dobře.. Nemám důvod zabývat se sama sebou. Ale přesto to dělám. A to jsou ty chvíle, kdy bych nejradši vložila svůj život do té technologie, ať ho zaveze malé holčičce s rakovinou, ať si ho vezme, že já ho nepotřebuju. Že já stejně žít neumím, ačkoliv to mám tak jednoduché.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama